Факти, които никой не предлага за аквакултурата и консервирането

Факти, които никой не предлага за аквакултурата и консервирането

Факти, които никой не предлага за аквакултурата и консервирането

Blog Article

– подобряване на здравният статус на аквакултурите (системи за регулиране на гъстотата на посадката, използване на медикаменти с по-кратък период на разграждане и намаляване на вредното въздействие, обогатяване с кислород и др.);

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Местна Инициативна Група (МИГ) Високи западни Родопи-Борино-Доспат-Сърница

Постигането на тази визия ще наложи да бъдат преодолени различните предизвикателства и възможности на сектора на аквакултурите в ЕС, за да се постигнат следните взаимосвързани цели:

Майсторски клас и премиера на новата книга на Георги Господинов са сред акцентите в програмата на „Аполония“ днес

Максималният размер на допустимата безвъзмездна финансова помощ за един проект е

Няма да се предоставят отговори на въпроси, задавани по телефона.

"В последните години есетрови риби се отглеждат не само в садкови стопанства, както в България.

Официални актове и съобщения Институции и организации Национални Национални

Местна Инициативна Група (МИГ) Западна Стара планина – Копрен – Миджур

Въпросът е да се стигне до разумен компромис, така че потребителите да бъдат доволни от аквакултурите съотношението между качество и цена на продукта и да могат да направят информиран избор.

Свят Световни новини Световни новини Австралия и Океания Австралия и Океания

Потреблението на замразени зеленчуци расте и то не само в България, което е добре. Но те си имат специфичен пазарен дял, който не застрашава консервните предприятия.

Забелязва се засилен интерес на рибопроизводителите към интегрираните технологии на производство. Говорим за т. нар. аквапоника – култивиране на риби или други хидробионти съвместно с растения. Това е един много екологичен начин за култивиране на риба, тъй като водата от рибопроизводството преминава по растенията, които оползотворяват една значителна част от хранителните вещества, след което се връща обратно при рибите. Това е един екологосъобразен начин. Разбира се водата минава през механичен и биологичен филтър. Обезвреждат се вредните азотни съединения като амоняка и нитрите. Растенията най-вече използват нитратите и фосфатите, след което водата се събира в събирателен резервоар и се изпомпва обратно при рибите. Все още в България няма реализирани проекти в това отношение.

Report this page